unitedpsg

ПСЖ од „Олд Трафорд“ зачекорија во четврт-финалето,Рома подoбра од Порто (Видео)

Манчестер, 13. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Фудбалерите на ПСЖ зачекорија во четврт-финалето во Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ забележаа победа над Манчестер Јунајтед од 2:0, а со 2:1 екипата на Рома славеше над Порто на Олимпико во вториот синиќешен меч.

Без двајца од тројцата напаѓачи, големите ѕвезди на светскиот фудбал Нејмар и Единсон Кавани, ПСЖ одиграа без грешка во Манчестер и на Оле Гунар Солскјер му го нанесоа првиот пораз откако ги презеде „црвените ѓаволи“. Норвежанецот на претходните 11 натпревари забележа десет победи.

Блескаво издание на „Олд Трафорд“ имаа пред сите Марко Верати, Маркињос и асистентот за двата гола Анхел Ди Марија.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest