marihuana

Кривични за две лица од струшко поради продажба и поседување на марихуана

Струга, 18. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 20-годишниот Е.Р. од струшкото село Калишта и против 24-годишниот П.И. од селото Велешта.

Пријавите се поднесени поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– На 16-ти март минатата година во село Калишта, при преглед на второпријавениот полициски службеници пронашле и одзеле марихуама, која што претходно ја купил од првопријавениот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest