Дизниленд отвора забавен тематски парк „Војна на ѕвездите“

Калифорнија, 8. март 2019 (ИНПРЕС) – Американскиот синџир забавни паркови Дизниленд најави неколку тематски паркови инспирирани од „Војна на ѕвездите – На работ на галаксијата“, а првиот што ќе го отвори за посетителите во Калифорнија на 31-ви мај, а потоа и на Флорида, на 29-ти август.

„На работ на галаксијата“ е нов простор од 14 хектари во Дизниевите тематски паркови, со искусни водичи, кои многу реално ќе ги внесат љубителите и посетителите во самата приказна.

Гостите ќе може да се фотографираат со дроиди, со светлечки мечеви в рака, а и да уживаат во специјалитети во стилот на филмската класика. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest