Рафаел Надал посилен од повредата и Хачанов

Индијан Велс, 16. март 2019 (ИНПРЕС)Рафаел Надал ќе му се спротивстави на Роџер Федерер во второто полу-финале на мастерс турнирот во Индијан Велс. Шпанецот, во четврт-финалето, по голема борба, успеа да го победи Русинот Карен Хачанов.

Надал, во Индијан Велс, се бореше со одличниот противник и повредата на десното колено и на крајот победи во два тај-брејка 7:6, 7:6.

Хачанов во првиот сет успеа да му го одземе сервисот на Надал во вториот гем (2:0), а Шпанецот успеа бргу да се врати, кога израмни на 3:3.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest