НБА: Монструозни партии на Харден, Рендл и Адетокумбо (Видео)

Хјустон, 16. март 2019 (ИНПРЕС)Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа осум натпревари, а вечерта ја обележаа монструозните партии на Џејмс Хареден (Хјустон), Џулиус Рендл (Њу Орлеанс) и Јанис Адетокумбо (Милвоки).

Хјустон Рокетс се изнамачија пред својата публика со најлошиот тим во Западната конференција, Финикс Санс (108:102). Неизвесниот натпревар го реши индивидуалниот квалитет на Харден на кого еден скок му недостигаше за трипл-дабл.

„Брадата“, мечот го заврши со 41 поен, 9 скока, 11 асистенции и 6 украдени топки. Финикс ги предводеше Девин Букер со 29 поени.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest