Во Охрид денес умерено облачно време со сончеви периоди и температура до 13. степени

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер.

Дневната температура дополнително ќе се намали за 2 до 3 степени. Во крајните јужни делови ќе има услови за краткотраен локален дожд.

ohridfev

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 13. степени.

– Утре, а особено за време на викендот ќе преовладува сончево време, а дневната температура повторно ќе биде во пораст, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest