НБА: Харден не може сам, Ембид ги реши Селтикс, Оклахома се во криза (Видео)

Оклахома, 21. март 2019 (ИНПРЕС)Кошаркарите на Оклахома го компромитираат учеството во плејофот, откако доживеаја нов пораз, четврти во низа.

Измината ноќ во НБА лигата индивидуално го обележаа Џејмс Харден од Хјустон и Џоел Ембид од Флиладелфија.

Оклахома, пред неколку недели беа трети на Западот, а по најновиот пораз, се наоѓаат на осмото место и до крајот на регуларниот дел од сезоната ќе водат голема борба за пласман во плејофот.

Тандер, по продолжението, беа поразени од Торонто 114:123. Оклахома доживеа порази иако Расел Вестбрук одигра „страшен“ меч (42 поени, 11 скока, 6 асистенции). Пол Џорџ постигна само 19 поени, додека потфрли Стивен Адамс со четири поени.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest