Англичаните и Французите без мака до убедливи победи, Португалија и ЦР7 без муниција со Украина (видео)

Лондон, 23. март 2019 (ИНПРЕС)Англија и Франција имаа совршен старт на квалификациите за Европското првенство следната година со убедливи победи, додека Португалија, повторно со Кристијано Роналдо во составот, не успеа да ја совалда цврстата Украина во реми без голови.

Англичаните, освојувачите на четвртото место на минатогодишното СП, на „Вембли“ ја „демонтираа“ Чешка со 5:0, предводени со хет-трикот на Рахим Стерлинг и голот од пенал на Хери Кејн.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest