Сагосен од 2020 ќе игра во Кил

Париз, 24. март 2019 (ИНПРЕС)Сандер Сагосен еден од најдобрите ракометари во светот се подготвува да го напушти ПСЖ. Норвежанецот ја официјализира соработката со германскиот великан Кил.

23-годишниот среден бек, дресот на Кил ќе го облече од од 2020 година, откако претходно ја одбил понудата на актуелниот клуб, ПСЖ, да потпише нов договор.

Сагосен во Кил е проектиран за наследник на Домагој Дувњак, кој во 2020 ќе има полни 32 години.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest