ГФК Охрид Лихнидос го пречекува Влазними

Охрид, 24. март 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат натпреварите во пролетниот дел од сезоната во Третата македонска фудбалска лига југозапад.

ГФК Охрид Лихнидос денес на домашен терен ја пречекува екипата на Влазними. Натпреварот е со почеток во 15:00 часот.

Охрид Лихнидос е лидер на табелата со 41 бод. Од досегашните 15 одиграни натпревари имаат 13 победи и две ремија. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest