policijaprotest

Кривична за жител на Мешеишта кој физички нападнал жена од Охрид

Охрид, 26. март 2019 (ИНПРЕС) – На 25-ти овој месец, околу 15:00 часот во СВР Охрид било пријавено нарушување на јавниот ред и мир во центарот на градот.

– Пред угостителски објект на улицата „Партизанска“ во Охрид, 63-годишниот Б.Р. од охридското село Мешеишта физички ја напднал 58-годишната Ф.Ѓ. од Охрид. По целосно документирање на настанот, против Б.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest