Мора драма против „Рибарите“! Исланд извлече реми во Скопје

Скопје, 15. април 2019 (ИНПРЕС)Против „рибарите“ мора драматично! Исланд секогаш бил незгоден противник на македонската ракометна репрезентација, и овојпат пропуштивме шанса да забележиме две победи против „рибарите“ во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, одигрувајќи 24:24 (10:11) во меч со голем број на пресврти.

По трилер-завршницата во Рејкјавик пред три дена, повторно беше неизвесно, а во поголемиот дел од првото и второто полувреме, „рибарите“ имаа предност од гол-два.

Сепак, во финишот момците на селекторот Данило Брестовац смогнаа сили и направија пресврт за да поведат со два гола разлика, пред гостите повторно да се вратат во игра и пак да дојдат во предност.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архив

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest