ohridkanal

Во Охрид денес облачно време со температура до 12. степени

Охрид, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Денес не очекува прoменливо облачно и свежо време со сончеви периоди наместа ќе биде нестабилно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови, и ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.

Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 13. степени.

– Од денес следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови. Локално ќе има услови за појава на град. Утринските температури ќе бидат во опаѓање. За време на викендот ќе настапи стабилизирање на времето, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest