Јавна дебата на кандидатите за градоначалник на Охрид на Тв 24 вести (Видео)

Скопје, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Четворица од петте кандидати за градоначалник на Охрид, синоќа имаа отворена дебата на програмата на Тв 24 вести.

– Зборуваме за Охрид, градот кој е ризница на непроценливо, културно, религиозно и историско богатство, се соочува со проблемот на масовното иселување и миграциите. Истовремено, Охрид е уникатен пример за општина, чија сметка со години во континуитет е под блокада. За градот кој се нарекува Балкански бисер, за проблемите и решенијата, зборуваме со кандидатите за градоначалник на Охрид, Михаил Трендафилов од ГДУ, д-р Константин Георгиевски од СДСМ, д-р Митре Милошевски од ВМРО-ДПМНЕ и Стевче Стевоски од Демократи, информираат од телевизијата.

Дебатата е во прилог.

извор: 24 вести фото: 24 вести

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest