grabezpistol

Обид за грабеж во спортска обложувалница во Охрид

Охрид, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Ноќеска, околу 30 минути по полноќ се случил обид за грабеж во спортска кладилница во населбата Воска во Охрид.

Супер радио неофицијално дознава дека пред затворање, во објектот влегло маскирано лице вооружено со пиштол, кое од вработената побарало да му ги предаде парите.

Откако истата го предупредила дека ќе се вклучи алармот, лицето го напуштило објектот. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest