ЛШ: Ајакс во Торино, Јунајтед на „Ноу Камп“

Торино, 16. април 2019 (ИНПРЕС)Вечерва ќе бидат познати првите два тима што ќе играат во полу-финалето во Лигата на шампионите. На програмата се реванш дуелите од четврт-финалната фаза Јувентус-Ајакс и Барселона-Манчестер Јунајтед.

Екипите кои вечерва гостуваат, во минатата рунда, направија сензационани пресврти и преку Реал во Мадрид, односно ПСЖ во Париз, се пласираа меѓу најдобрите осум.

Во редовите на Ајакс и Манчестер Јунајтед посакуваат повторување на историјата, иако двата тима имаат далеку потешки задачи.

Ајакс има квалитет, меѓутоа она што беше забележливо и на првиот меч Јувентус има огромно искуство и неговите играчи знаат како се играат вакви натпревари.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архив

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest