Јувентус е старо-нов шампион на Италија, осмипат во низа (видео)

Торино, 21. април 2019 (ИНПРЕС) – Јувентус вчера со 2-1 ја победи Фиорентина и на 5 кола до крајот на годинешната сезона во Серија А повторно ја освои тутулата. Ова е осми трофеј за фудбалерите на торинскиот клуб во низа.

Сепак,  работите не одеа според планот на „Старата дама“. Фиорентина уште во 6 минута поведе со голот на Миленковиќ.

Израмнувањето на резултатот дојде во 37. Минута, стрелец за Јуве, Алекс Сандро. Со автоголот на Пецела, во 53 минута Јувентус направи комплетен пресврт и ги постави конечните 2-1.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest