Министерот за култура Адеми се повлече од функцијата

Скопје, 6. мај 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за култура Асаф Адеми поднесе оставка од функцијата на прес-конференција во партиското седиште на „Алтернатива“.

Адеми донел ваква одлука поради здравствени причини и во консултација со партискиот лидер Африм Гаши.

Пред Адеми, од функцијата се повлече и претходниот министер за култура Роберт Алаѓозовски. (Крај)

извор: Нова Македонија фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest