Охриѓанец физички нападнат на улицата „Коста Абраш“

Охрид, 9. мај 2019 (ИНПРЕС) – На осми овој месец, околу 17:30 часот, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад, сторен на улицата „Коста Абраш“ во Охрид.

– Лицето М.А. физички го нападнало 23-годишнито Х.Н., двајцата од Охрид. М.А. е повикан на разговор во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest