Лажните бракови причина за масовно апсење во САД

Њујорк, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Уапсени се 50 лица кои се осомничени за поврзаност со широко распространета шема за лажни бракови.

Целта на овие лица била да се заобиколат имиграциските закони.

Лица од Виетнам плаќале меѓу 50.000 и 70.000 американски долари само за да добијат статус на постојан престој во САД. Организацијата била водена од Ешли Џен Најген. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest