Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг

Тел Авив, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Поп-кралицата Мадона (60) штотуку пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион.

Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион.

Мадона веднаш отишла во нејзиниот хотел.

Како што потврдува весникот „Д Тајмс оф Израел“, поп-кралицата слетала на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, за да учествува на финалната вечер на Евросонгот што ќе се одржи в сабота.

извор: Плус инфо фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest