НБА: Торонто се распаднаа во финишот, Милвоки водат 1-0 (Видео)

Милвоки, 16. мај 2019 (ИНПРЕС)Кошаркарите на Милвоки Бакс водат со 1-0 во финалната серија, во Источната конференција во НБА лигата. Тие пред своите навивачи ги победија Торонто Репторс 108:100.

Торонто Репторс направија од готово вересија во Милвоки. Играчите на Торонто имаа предност во најголемиот дел од натпреварот, водеа со 12 поени во еден момент, но нивната игра се распадна во финишот.

На три и пол минути до крајот Репторс имаа предност 98:100, но до последниот звук на сирената не постигнаа ниту еден кош, а примија десет.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest