Проблеми за Челси и Сари, се повреди Лофтус-Чик

Лондон, 16. мај 2019 (ИНПРЕС)Челси без Рубен Лофтус-Чик ќе се обидат да го освојат трофејот во Лига Европа. „Сините“ во финалето на 29 мај, во Баку, ќе играат против Арсенал.

Пред овој натпревар со неочекуван проблем се соочува менаџерот на Челси, Маурицио Сари. Тој мора да најде решение како тимот ќе изгледа без Лофтус-Чик, кој во финишот на сезоната беше еден од најдобрите играчи во тимот.

Англискиот репрезентативец се повредил на пријателскиот натпревар во САД, против екипата на Њу Ингланд.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest