Нова Песна на Јован Куцин – „Патот и твојот албум омилен“ (Видео)

Охрид, 17. мај 2019 (ИНПРЕС) – „Патот и твојот албум омилен“ е новата авторска песна на охридскиот музичар Јован Куцин.

Песната е снимена во студиото на Никола Перевски и Motion Emotion, додека миксот и мастерот се на Борче Кузмановски.

– Во оваа песна дел од својата магија споделија Димитри Алчев на електрична гитара и Владимир Кречоски на бас, информира Куцин. (Крај)

извор: ИнПрес фото/видео: Јован Куцин

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest