Петок 24-ти мај неработен ден за сите граѓани

Охрид, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – Овој петок ќе биде неработен ден за сите граѓани.

Согласно со Законот за празниците, 24-ти мај, „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани, информираат од министерството за труд и социјална политика.

Четврток,пак, 23-ти мај, Националниот ден на Власите, ќе биде неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во земјава. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest