znamemak

МТСП: Петок пред Духовден, 14-ти јуни е неработен ден

Скопје/Охрид, 7. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Од Министерството за труд и социјална политика соопштуваат, дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), петок пред Духовден, 14-ти јуни 2019 година, е неработен ден.

Денот е неработен за граѓаните од православна вероисповед. (Крај)

извор: ИнПрес фото: ИнПрес

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest