tepacka1

Кривични за две лица кои физички се пресметувале во Охрид

Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – На 9-ти јуни 2019 година, во 00:05 часот, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица на улицата „Серафим Китаноски“ во Охрид.

– Инцидентот се случил помеѓу 24-годишниот С.К. и 18-годишниот С.Т., двајцата од Охрид. По целосно документирање на случајот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest