Се обележува хоризонталната сигнализиција низ охридските улици

Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Денес започнаа градежните активности за обележување на хоризонтална сигнализација низ охридските улици.

– Обележувањето на хоризонталната сигнализација ќе се одвива во месец јуни во попладневните и вечерните часови. Се известуваат сите учесници во сообраќајот да ја прилагодат својата брзина на движење согласно условите на патот, информираат од општина Охрид. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest