Репторс се „исплашија“ од титулата, Вориорс победија во Торонто (Видео)

Торонто, 11. јуни 2019 (ИНПРЕС)Кошаркарите на Голден стејт Вориорс забележаа победа во Торонто над Репторс 106:105 и ја намалија предноста на ривалите во борбата за титулата на 3-2.

Репторс не ја искористија првата меч-топка, Вориорс успеаја да се изборат со сите проблеми во текот на мечот, запишаа победа и ја вратија серијата во Оукленд.

Вориорс имаа подобра ритам во текот на целиот меч, на моменти водеа и со 12 поени, но на пет минути до крајот Ленард врза десет поени и предноста ја однесе на страната на Репторс.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest