Давид Хосе Писонеро е нов тренер на Вардар

Скопје, 12. јуни 2019 (ИНПРЕС)Давид Хосе Писонеро ќе го наследи сонародникот Гарсија Парондо на клупата на европскиот шампион Вардар, објави клубот на својата интернет страница.

Писонеро во изминатите две сезони бил предводник на Валјадолид.

„Верувам дека клубот бараше некои карактеристики за наследник на Парондо во кои и јас се гледам себе си, и стил на игра што јас го негувам. Јас сакам да работам секојдневно и да размислувам така, и не гледам далеку пред себе.

Горд сум што ќе бидам тренер на Вардар и што ќе бидам дел од Лигата на шампионите, изјави Писонеро.

Целиот текст прочитајте го ТУКА. (Крај)

извор: Топспорт фото: архива

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest