ВМРО-ДПМНЕ: Недомаќинското работење на Георгиески и директорот на МЈП „Проаква“ Владимир Алексијоски е недозволиво за општина која е заглавена во долгови

Охрид, 12. септември 2019 (ИНПРЕС) – Локалната самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески…