Партии

ВМРО-ДПМНЕ: Недомаќинското работење на Георгиески и директорот на МЈП „Проаква“ Владимир Алексијоски е недозволиво за општина која е заглавена во долгови

Охрид, 12. септември 2019 (ИНПРЕС) – Локалната самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески…

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Георгиески дозволи да се градат дивоградбите – бетонската база, угостителскиот објект кај Чинарот, хотелот во Лагадин, минарето низ чаршијата и тогаш не ги спречи работниците како сега?

Охрид, 4. септември 2019 (ИНПРЕС) – Градоначалникот Константин Георгиески собра храброст, па реши да спроведува…