Missing image

Уште неколку дена трае конкурсот за годинешниот Тк Так фест

Кавадарци, 16. август 2014 (ИНПРЕС) – Фестивалот Т’к Так Фест“ и годинава ќе ја додели Гран При наградата Трајко Каров во  чест на музичарот кој прерано почина.

Останатите награди вклучуваат снимање во професионални студија. Селекторот и Селекционата комисија составена од еминентни и признати рок музичари ќе одлучат кои од пристигнатите апликации ќе бидат прифатени.

Конкурсот се’ уште трае, односно е отворен до 22 август.

Младите бендови можат да ги праќаат своите рок песни на официјалната страница на фестивалот. (Крај)

извор: Инпрес фото: архива