„Тамаро“ денес го отвора новиот маркет во населбата „Далјан“

Охрид, 6. јули 2019 (ИНПРЕС) – Охридските „Тамаро“ маркети денес го отвораат новиот маркет во Охрид.

Објектот се наоѓа во населбата „Далјан“, на улица „Гоце Делчев“ бр. 363/c.

Свеченото отворање е напладне, а од маркетите најавуваат многу акции, промоции, дегустации и изненадувања со посебна промотивна награда од Браво кафе – фрижидер. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива