Опожарено возило на патот Струга-Ќафасан

Струга, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – Патничко возило се запали денес, нешто по 10:00 часот на патот Струга-Ќафасан.

Екипа на струшката против-пожарна единица интервенираше и успешно го изгасна пожарот.

Неофицијално, станува збор за странско возило, а во инцидентот, освен причинета поголема материјална штета, нема повредени лица.

Повеќе информации во текот на денешниот ден. (Крај)

извор: ИнПрес фото: архива