И други бизнисмени пријавиле рекет во обвинителството

Скопје, 19. јули 2019 (ИНПРЕС) – Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вели дека веќе има и други бизнисмени кои пријавиле рекет.

– Имам сознанија за други случаи, но не можам да ви кажам за колку лица се работи. Тие лица дадоа изјава и сега бараме докази за да ги потврдиме исказите – изјави Вилма Русковска за Дојче веле. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива