Албански државјанин баран од Интерпол приведен на „Ќафасан“

Струга, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 22-ри јули 2019 година, во 12:10 часот, на граничнио премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода 42-годишниот C.A. од Република Албанија.

Истиот бил баран по распишана меѓународна потерница од Интерпол.

Тој бил здржан и предаден во Полициската станица во Струга за понатамошна постапка.(Крај)

извор: МВР фото: архива