Тв Телма: Во тек е приведување на Катица Јанева (Видео во ЖИВО)

Скопје, 21. август 2019 (ИНПРЕС) – Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скоспката населба Козле каде живее Катица Јанева, јави Тв Телма.

Апсење на Катица Јанева

Gepostet von Вечер am Mittwoch, 21. August 2019

Arrestohet krueprokurorja speciale Katica Janeva!

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 21. August 2019

Како што дознава Телма во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителство за случајот „Рекет“.

Обвинителството закажа прес конференција во 14:00 часот за случајот „Рекет“. (Крај)

извор: Тв Телма фото: Тв Телма видео: Вечер/Тв21