„Ла верита“: Јанева е громобран за сите инволвирани во скандалот

Скопје, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Италијанскиот весник „Ла верита“ најави дополнителни докази, кои како што пишува денеска новинарот Ларис Гајсер, потврдуваат директна контрола од страна на државниот врв активностите околу изнудувањето.

Според него, Катица Јанева изгледа дека е осудена да стане громобран за сите оние, судии и политичари, коишто се инволвирани во скандалозниот систем за изнуда и погрешно раководење со државата за време на мандатот на Заев. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива