ЛЕ: Партизан победи за децата на трибините, Вулверхемптон го доби Торино (видео)

Белград, 23. август 2019 (ИНПРЕС)Партизан стигна до 2:1 победа над Молде во првиот бараж-меч против норвешкиот Молде, триумф со кој може да се надеваат на влез во натпреварите по групи, и победа која е многу важна за неколкуте илјади деца на стадионот.

Партизан има казна од два меча играње зад затворени врати, а според правилата на УЕФА ова значи дека меѓу публиката може да има само деца до 15 години. Гостите поведоа преку Боли во 44. минута, но „црно-белите“ веднаш вратија преку Сума, пред Зоран Тошиќ да обезбеди победа во 84. минута од мечот.

Во можеби најинтересниот дуел, Торино го пречека премиерлигашот Вулверхемптон во меч со пет гола, по кој на крај сепак победија гостите.