Охридските ракометари пред своја публика играат против Работнички

Охрид, 13. септември 2019 (ИНПРЕС) – Охридските ракометари утре премиерно ќе играат пред својата публика во рамки на новата сезона во Супер лигата.

Во салата „Билјанини извори“, засилени со навивачката група „Рибари“, кои и овојпат ќе им бидат играч плус, ја пречекуваат екипата на Работнички.

Почетокот на натпреварот е во 19:00 часот.

„Гладијаторите“ го загубија премиерниот меч во есенскиот дел на гости кај Тинекс Пролет со 21-19. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива