Охриѓанец физички нападнал лице од струшко Радолишта

Охрид, 1. октомври 2019 (ИНПРЕС) – На 30-ти септември 2019 година, околу 12:30 часот, во СВР Охрид било пријавено дека на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир.

– Лицето Џ.П. од Охрид физички го нападнало 30-годишниот Д.Д. од струшкото село Радолишта. По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива