„Манчестер Јунајтед може да испадне од лигата, како во 1974 година“

Манчестер , 9. октомври 2019 (ИНПРЕС)Манчестер Јунајтед е во големи проблеми, екипата на Оле Гунар Солскјер оствари само две победи во првите 8 меча во Премиерлигата и се наоѓа на 12 место со само 2 бода повеќе над зоната за испаѓање.

Овие дена на Островот се главна тема. Еден од најбогатите светски клубови се мачи на секој меч, без оглед дали на спротивната страна е Њукасл, Астана или Рокдејл.

Коментар за состојбата на „црвените ѓаволи“ даде и менаџерот Сем Алардајс кој отиде дотаму велејќи дека Јунајтед може и да испадне од Премиерлигата.

„Тие и во 1974 година испаднаа, со сјајна екипа на хартија.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива