Кривични за две лица од Виница кај кои бил пронајден амфетамин во Охрид

Охрид, 18. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Две лица од Виница заработија кривични пријави поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

– Поднесени се кривични пријави против 23-годишниот А.А. и една година помладиот М.Е., двајцата од Виница. При преглед извршен кај нив пронајден и одземен е амфетамин, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива