Кривични за две лица кои физички се пресметувале во струшко Лабуништа

Струга, 19. октомври 2019 (ИНПРЕС) – На 18-ти октомври 2019 година, во 11:30 часот, во струшкото село Лабуништа е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу две лица.

– Пресметката се случила помеѓу 53-годишниот М.Д. и 72-годишниот Д.Д., двајцата од селото Лабуништа. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива