ЛШ: Еурофарм Работник повторно „падна“ во второ полувреме, нова „катастрофа“ за Загреб

Битола, 21. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Еурофарм Работник не успеа да стигне до втората последователна победа во ЕХФ Лигата на шампиони, откако во финишот на натпреварот повторно „паднаа“ во форма и им дозволија на Татран Прешов да ја запишат првата победа во групата Ц.

Еурофарм имаше предност и од два гола во првото полувреме и 21:17 на 20 минути пред крајот на мечот, пред гостите да се вратат и да направат пресврт за своја прва победа оваа сезона во ЛШ. Џабе беа осумте голови на Владислав Остроушко кај Еурофарм, додека Оливер Рабек блесна со седум гола за Татран.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива