Инцидент во средно училиште во Охрид, нападнат 16-годишен ученик

Охрид, 8. неомври 2019 (ИНПРЕС) – На 7-ми ноември 2019 година, околу 11:30 часот, во СВР Охрид било пријавено дека се случил инцидент во двор од средно училиште во Охрид.

– Д.Л., кој бил заедно со двајца малолетници, сите од Охрид, физички нападнал 16-годишен ученик во училиштето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива