Франција, Турција и Англија на чекор до ЕУРО 2020

Париз, 14. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Вечерва со натпреварите во групите А и Б и дербито во Х-групата ќе бидат отворени последните две квалификациски рунди за пласман на ЕУРО 2020.

Англија во А-групата, вечерва треба да го потврди пласманот на ЕУРО 2020. Англичаните се апсолутни фаворити против Црна Гора, репрезентација која се уште нема победа во квалификациите.

Многу поинтересно се очекува да биде во Чешка каде ќе гостува Косово. Двете селекции се борат за второто место во групата, Чесите се имаат бод повеќе.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива