Во Охрид денес умерено облачно време со сончеви периоди и температура до 15. степени

– Преку ноќта кон понеделник од запад ќе започнат врнежи кои наутро и претпладне ќе се прошират преку централните делови и југоисток каде што ќе се со послаб интензитет. Потоа ќе се задржи умерено до значително облачно време, по котлините со појава на магла. До среда ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Утринските температури и понатаму ќе бидат над нулата, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ИнПрес