Браун со тројка во последната секунда за триумф на Звезда, Фенер убедлив дома (видео)

Истанбул, 29. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Фенербахче му дозволи на Химки само шест поени во третата четвртина за да стигне до 89:76 победа на домашен терен во 11. коло од Евролигата. На двата тима им недостасуваа клучните играчи – Нандо де Коло и Јан Весели за домаќините и Алексеј Швед за гостите.

Химки, предводени од 24-те поени во првото полувреме на Јанис Тима имаше 49:44 предност, но одбраната на Фенер во третата четвртина беше клучна за победата. Џиџи Датоме имаше 20 поени и 8-од-11 од поле, Мелих Махумтоглу додаде 19, колку што имаше и Костас Слукас за тимот на Жељко Обрадовиќ.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото: архива